Małpi gaj - nowoczesny plac zabaw dla dzieci
2.jpg


Małpi gaj — nowoczesny plac zabaw 

dla dzieci


Co Wam przychodzi na myśl, gdy ktoś opowiada o bawialni dla dzieci albo wewnętrznym placu zabaw? Pewnie Wasze pierwsze skojarzenia to basen z syntetycznymi kulkami, pstrokacizna, plastik fantastik, skrzypienie sztucznych materiałów… aż kręci nam się w głowie. Dopiero po chwili kojarzycie, że to miejsce stworzone jest przecież dla maluchów. Czy, to aby na pewno odpowiednie środowisko dla zabawy? Hmmm …?

 

Design dla dzieci


Design to nie tylko ładne meble czy wymyślne projekty. Projektowanie to przede wszystkim zwrócenie się ku potrzebom człowieka. Dobry projekt musi łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. W Small Human Design w centrum zainteresowania stawiamy dzieci. Warto wsłuchać się w ich pomysły, bo okazuje się, że są najlepszymi projektantami.

 

W trakcie naszych poszukiwań pomysłów na zorganizowanie przestrzeni dla maluchów, wpadliśmy na wewnętrzne place zabaw, zwane małpimi gajami. I to jest strzał w dziesiątkę! Kto by nie chciał pokonać toru przeszkód, powspinać się, zjeżdżać, skakać i chować się w nieskończoność.

 

Ale postanowiliśmy stworzyć własną interpretację pokojów zabaw - w nurcie minimalizmu i eko designu. Środowisko i ekologia są nam bardzo bliskie, dlatego w produkcji wykorzystaliśmy naturalne i bezpieczne materiały. Drewniany małpi gaj będzie na pewno świetną alternatywą dla klejącej ceraty czy plastiku.

 

Zgodnie z zasadami wychowania Montessori, otaczanie dziecka estetycznymi przedmiotami, wpływa pozytywnie na ich rozwój, dlatego prócz funkcjonalności i bezpieczeństwa, estetyka także stoi wysoko w hierarchii naszych wartości.

 

 

Małpi gaj skrojony na miarę

 

Konstrukcja małpiego gaju sprawdzi się w bardzo wielu przestrzeniach. Wewnętrzne place zabaw znajdą zastosowanie w:

 

  • Żłobkach
  • Przedszkolach
  • Punktach opieki dziennej
  • Bawialniach
  • Kawiarniach rodzinnych
  • Hotelach
  • Poczekalniach
  • Galeriach handlowych

 

I wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przestrzeń do nieograniczonej zabawy dla maluchów.

 

Projektowanie przez nas tego produktu od początku do końca, sprawia, że małpi gaj można dostosować  praktycznie do każdego wnętrza. Ważne, aby całość była spójna. Małpi gaj może być zarówno główną atrakcją, jak  dodatkiem do istniejącej już sali zabaw. Możemy zagospodarować przestrzeń aż po sufit, wypełniając ją labiryntem pełnym wyzwań dla dzieci.


Optymalizacja miejsca - chyba tak możemy określić nasze działanie.

 

 

Nieograniczona zabawa

 

To jeszcze słów kilka o walorach małpiego gaju. Przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Może posłużyć jako tor przeszkód, stać się wymarzonym statkiem kosmicznym albo łodzią podwodną. Liczymy na inwencję naszych małych poszukiwaczy przygód. Place zabaw pobudzają maluchy do kreatywnego myślenia i są niekończącą się inspiracją do nowych gier i doświadczeń.

 

Małpie gaje są tak skonstruowane, aby wspierać także rozwój fizyczny dzieci. Mogą w nich ćwiczyć zdolności chwytne, mobilność, koordynację ruchową, równowagę, motorykę. Pomogą im w tym zastosowane przez nas elementy: zjeżdżalnie, tunele, pochylnie, uchwyty, sznury i wiele innych.


Nuda na pewno nie zawita do takiej przestrzeni, a deszczowa pogoda za oknem już nigdy więcej nie zepsuje frajdy z korzystania z placu zabaw!


Jeśli zainteresował Was temat małpich gajów, zapraszamy Was po więcej informacji do naszego działu z placami zabaw (kliknij tutaj). Realizujemy indywidualne zamówienia i projekty. Dopasujemy idealny małpi gaj do Waszej przestrzeni.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl