Wyposażenie bawialni dla dzieci – od czego zacząć?
09.12.2024Wyposażenie bawialni dla dzieci wiąże się z dużą ilością wyzwań. Z jednej strony musi być to przestrzeń atrakcyjna i angażująca na tyle, aby rodzice mogli się w niej zrelaksować, a z drugiej – to zadbanie o pozwolenia, zgody i certyfikaty. Small Human Design to miejsce, w którym spotykają się design, minimalizm, bezpieczeństwo, zabawa i dziecięcy świat. Zapisz się na bezpłatną konsultację, pomożemy Ci stworzyć naturalną bawialnię dopasowaną do potrzeb dzieci i rodziców.
Zapisz się na bezpłatną konsultację i stwórz małpi gaj dopasowany do potrzeb Twojego biznesu.
Nowoczesny plac zabaw dla dzieci – korzyści naturalnych bawialni
Małpi gaj to drewniana konstrukcja, która pełni rolę wewnętrznego placu zabaw dla dzieci. Dzięki systemowi przejść, siatek, zjeżdżalni i zakamarków jest idealną przestrzenią do angażującej zabawy dla dzieci już od pierwszego roku życia. Różnorodne zadania i wyzwania, jakie oferuje, wspierają rozwój psychofizyczny najmłodszych, w szczególności rozwój motoryki dużej. Tworząc naturalne konstrukcje w imię prostoty i minimalizmu, możemy również stymulować rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności poznawczych.
Małpi gaj zaprojektowany zgodnie z zasadami edukacji Montessori i Reggio Emilia jest uporządkowany i przemyślany, aby zachęcać dziecko do poznawania świata. Pobudza kreatywność, zamiast ją zastępować, stając się przestrzenią do nieograniczonej zabawy.
Drewniana konstrukcja dla dzieci… i rodziców!
Drewniane małpie gaje znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz stworzyć przestrzeń do angażującej i bezpiecznej zabawy. Są wyjątkowym rozwiązaniem dla przedszkoli i żłobków, a także dla kawiarni, hoteli, galerii handlowych oraz bawialni.
W Small Human Design wykonujemy konstrukcje, które są w pełni bezpieczne dostępne dla dzieci w każdym wieku. Już na etapie projektowania, dbamy o to, aby każdy mebel i konstrukcja były zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Wspieramy również proces uzyskania certyfikacji. Bezpieczeństwo to korzyść nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Gdy maluch eksploruje zakamarki małpiego gaju, rodzic może spokojnie się zrelaksować, gdy pociecha bezpiecznie się bawi. Tym sposobem maluch może być niezależny i samodzielny w spełnianiu swoich dziecięcych fantazji.
Od czego zacząć projekt bawialni?
Każdy biznes jest inny i potrzebuje indywidualnych rozwiązań. Punktem początkowym do projektu małpiego gaju jest zebranie inspiracji, głównych założeń strefy zabawy, a także dokładna analiza przestrzeni i jego możliwości technicznych, np. wymiary lokalu, instalacje ścienne i sufitowe, które trzeba zlikwidować albo obejść. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie w pełni bezpieczna i idealnie dopasowana do potrzeb twojego biznesu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z zespołem Small Human Design. To wyjątkowa okazja do rozpoczęcia prac nad projektem twojej drewnianej bawialni. Tym sposobem pomożemy Ci przygotować małpi gaj idealnie dopasowany do potrzeb biznesu w zakresie technicznym, wizualnym i logistycznym.
Zapisz się na bezpłatną konsultację i stwórz małpi gaj dopasowany do potrzeb Twojego biznesu.
Jak się przygotować do bezpłatnej konsultacji?
1. Aspekty techniczne
Aby dokładnie przeprowadzić analizę przestrzeni pod małpi gaj, będziemy potrzebować rzutu lokalu z zaznaczonym miejscem, gdzie powinna stać konstrukcja oraz jego zdjęcia.
Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić:
- Maksymalną wielkość małpiego gaju,
- Rodzaj konstrukcji (np. czy plac może być wolnostojący czy wymaga zakotwienia do ściany),
- Najlepszą lokalizację dla małpiego gaju,
- Jakie elementy powinny zostać usunięte, np. punkty elektryczne i listwy przypodłogowe.
- Jakie elementy musimy uwzględnić podczas projektowania, np. instalacje, okna i parapety, belki i słupy konstrukcyjne.
- Projekt aranżacji wnętrza (jeśli istnieje) wraz z układem funkcjonalnym pomieszczenia, który pozwoli nam na znalezienie najlepszej lokalizacji dla małpiego gaju.
2. Bawialnia – Pomysł i inspiracje
Na konsultację przygotuj również zestaw inspiracji (np. tablica na Pintereście, szkice, inne realizacje) oraz opis pomysłu małpiego gaju, czy będzie na przykład w klimacie lasu lub safari.
Tym sposobem będziemy mogli oszacować:
- Wielkość małpiego gaju,
- Gęstość zabudowy,
- Rodzaj elementów zabawowych, np. nadwieszone mostki, ścianka wspinaczkowa czy zjeżdżalnia (która znacząco wpływa na kształt ostatecznej konstrukcji, co jest związane z normami bezpieczeństwa),
- Ilość i rodzaj dekoracji (w tym ich stopień skomplikowania, opcjonalnie kolor),
- Ilość pięter,
- Dedykowany wiek użytkownika.
Wszystkie ustalenia już na etapie pomysłu analizujemy pod kątem zgodności z normami PN-EN 1176.
3. Elementy dodatkowe małpiego gaju
Podczas konsultacji porozmawiamy również o dodatkowych elementach wyposażenia w strefie zabawy, takich jak:
- Basen z piłeczkami,
- Płotek,
- Mebelki,
- Dodatkowe elementy zabawowe wolnostojące,
- Materace i kształtki.
4. Logistyka – otwarcie naturalnej bawialni
Po omówieniu pomysłu i koncepcji małpiego gaju, uwzględnimy aspekty logistyczne i możliwe wyzwania związane z realizacją. Weźmiemy pod uwagę:
- Miejsce realizacji,
- Planowanym terminie montażu i otwarcia lokalu,
- Planowaną certyfikację.
Wszystko to pozwoli nam stworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb twojego biznesu
Weź udział w bezpłatnej konsultacji i zadbaj o estetyczne wyposażenie bawialni!
Strefa zabawy w kawiarni, hotelu czy sali zabaw powinna być nie tylko angażująca i estetyczna, ale przede wszystkim bezpieczna. Z chęcią pomożemy ci opracować koncepcję twojego naturalnego małpiego gaju i zadbać o nowoczesne wyposażenie bawialni. Zapisz się na bezpłatną konsultację już teraz i dowiedz się, jak stworzyć nowoczesną bawialnię idealną dla dzieci, jak i rodziców.